“Kağıttan Topaç” Origami Sanat Atölyesi

“Kağıttan Topaç” Origami Atölyesi
Eski çağlardan günümüze tüm kültürlerde farklı isimler ile de olsa var olan, çocukların en eğlenceli oyuncaklarından biri de topaçtır… Bu atölye çalışması ile tüm kültürlerde ortak bir paydada buluştuğumuz oyun ve oyuncaklar üzerine sohbet edecek ve origami sanatını da kullanarak kendimize kağıttan topaçlar yapacağız…
Eğitmen: Gökçen Atamgüç
Tarih: 27 Ekim Cumartesi
Saat: 11:00
Yaş Grubu: 4-9 yaş aile ile

Faber-Castell ile Yaratıcılık Atölyesi
Faber-Castell’in destekleri ile gerçekleşen Yaratıcılık Atölyeleri’nde yaratıcılıkta sınır tanımayan çocuklar, İstanbul Oyuncak Müzesi koleksiyonundan esinlenerek tasarlanmış etkinlikler ile düşlerinin peşinden gidecekler..
Faber-Castell ile Yaratıcılık Atölyesi Ekim Ayı programında İstanbul Oyuncak Müzesi’nde sergilenen Türk oyuncakları bize yol gösterecek… Katılımcılar her hafta farklı bir disiplinle oluşturulan etkinlikler ile hayal güçlerini keşfedecekler, besleyecekler ve bu gücü kullanmayı öğrenecekler. Aynı zamanda geçmiş kuşakların oynadığı oyuncakları görecek yaratıcı çocuklar, o oyuncakların günümüz oyuncakları ile arasında ne gibi farklılıklar olduğunu irdelerken o dönemki yaşam tarzını ve oyun kültürünü öğrenme imkanı bulacaklar.
Müze ziyaretçilerine ücretsiz olarak gerçekleştirilecek Faber-Castell ile Yaratıcılık Atölyeleri’ne katılım için kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Müze giriş ücreti indirimli 12 TL, tam 15 TL’dir.

2018-10-16T12:49:51+00:00
error: İçerik korumalıdır!!