Gökçen ATAMGÜÇ, 1979 yılında Mersin’de doğdu. 2002 yılında Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nden mezun oldu.
Profesyonel yaşamına Eczacıbaşı INTEMA AŞ’de başladı. Burada geçirdiği seneler içerisinde tasarım ekibi bünyesinde proje tasarımı, maliyet analizi, sunum, uygulama aşamasının takibi ve koordinasyonunun sağlanması gibi birçok konuda deneyim kazanma fırsatı buldu. 2004 yılında Büyükhanlı Kardeşler İnş. AŞ’nin Marriot Otel projesinin tasarım ekibi içinde yer aldı. 2006 yılında Mimar Akın Nalça ile çalışmaya başlamasının ardından önceki işlerinden farklı olarak ticari ve kültürel yapılarda yer alan ofis mekanlarının, fuar stantlarının, mağaza ve showroom gibi ticari mekanların gereksinimlerini karşılayacak tasarımlar yaptı ve ilgili organizasyonlarda deneyim kazandı.
Sektörün dev isimlerinden öğrendikleriyle kendi hayal gücünü ve çizgilerini birleştirdiği çalışmalarını, yaratıcı ve özgün tasarımlar olarak sunmayı amaçlayan Gökçen Atamgüç, 2010 yılında “GÜZEL ANLAR GÜZEL ANILAR by Gökçen Atamgüç” ismiyle kendi firmasını kurdu. GA by GA, ağırlıklı olarak firmalar, okullar ve belediyeler için çeşitli etkinlikler, atölye çalışmaları, sosyal sorumluluk projeleri, organizasyonlar, çocuklar ve yetişkinler için origami eğitimleri gerçekleştirmekte; vitrin, ürün vb. için kendi tasarımlarına dayalı modern ve yaratıcı fikirler sunmaktadır. 2016-2018 yıllarında İstanbul’da Özel Şişli Terakki Vakfı Okulları’nda origami kulüp dersleri eğitmenliği görevinde bulunmuştur. Ayrıca 2012 yılından bu yana İstanbul Oyuncak Müzesi’nde çocuklara yönelik origami sanat atölyeleri gerçekleştirmekte, bunun yanı sıra, yapmış olduğu çalışmaların bir kısmını içeren ‘Kağıt Kıvrımlarını Zihin İzlerken’ – Origami kitabını kaleme almıştır. 2019 yılından bu yana origami sanatına farklı bir bakış açısı kazandırarak origami portreler yaratmaktadır.
Gökçen Atamgüç Kimdir